Retirement Administration

Retirement Board Members

Robert Hooper, Chairperson

Term Expires - June 30,2022

 

Munir Kasti, Vice Chairperson - Class B Representative

Burlington Electric Department

Term  - July 1, 2021 - June 30, 2024

 

Katherine Schad Ex-Officio Member

 

Daniel Gilligan Class A Representative

Police Department

Term  - July 1, 2021 - June 30, 2024

 

Benjamin O'Brien, Class A Representative

Fire Department

Term Expires - June 30, 2022

 

Patrick Robins, Appointed by City Council

Term  - July 1, 2021 - June 30, 2024

 

David Mount, Appointed by City Council

Term Expires - June 30, 2023

 

Matthew Dow - Class B Representative

Department of Public Works

Term Expires - June 30, 2022